
Консультація "Город на підвіконні"
Город на підвіконні
Сьогодні, як ніколи гостро стоїть питання екологічного виховання підростаючого покоління. Необхідно вводити дітей в світ природи так, щоб малюк кожен день відкривав для себе щось нове, щоб ріс дослідником, щоб кожен його крок був пригодою в країні природних чудес.
Одним із цікавих і сучасних способів ознайомлення дітей з природою є «город на підвіконні», який створюється для тривалого спостереження за рослинами в холодну пору року. Город кожної групи може бути оформлений по різному, все залежить від фантазії вихователя: може бути і міні-ферма з дрібними іграшками-тваринами, і сільське подвір'я з тином, і фрагмент казки «Ріпка» з дідом у дворі... Яскраво оформлений город має цікавий і незвичний вигляд. Він притягує до себе увагу малят, викликає бажання прийняти участь у цій незвичній виставі.
Правила організації города на підвіконні
- Город на вікні повинен бути розташований у безпечній для дітей зоні.
-Декорації не повинні закривати рослини, щоб за ними було зручно спостерігати та доглядати.
-Розміри створюваних міні-грядок не повинні перевищувати розмірів підвіконня.
- Рослинам необхідне достатнє освітлення. Тому краще всього розташувати город на вікні з сонячної сторони. Якщо такого вікна немає, то потрібно створити додаткове освітлення.
- Для комфортного росту рослин необхідна температура не нижче + 17 градусів.
-Використання добрив у дитячому садку заборонено.
- Не забувайте про дренажі- це необхідно для того, щоб вода не застоювалася в грунті і поліпшувався повітрообмін. Дренаж перешкоджає загниванню коріння і утворенню цвілі в грунті.
-Грунт. На підставі того, що добривами користуватися в дитячому саду не можна, краще всього буде купити вже готовий грунт в спеціалізованих магазинах по садівництву.
Не саджайте в один горщик різні рослини. Справа в тому, що вони потребують різних умов вирощування, до того ж багато городніх культур НЕ поєднуються одна з одною.
Найчастіше для таких цілей застосовують городні рослини: цибулю, часник, квасолю, горох, насіння кропу, зерно пшениці, вівса. Можна помістити зріз моркви або буряка з нижньої частини рослини і поспостерігати, як поступово відбувається нарощування зелених «хвостиків ».
Зимою можна поставити в кутку гілочку ялини, а весною - гілочку берези чи бузку для спостереження за бруньками. Крім того дітям буде корисно і приємно вживати в їжу зелену цибульку, яку вони власноруч виростили на підвіконні. В лютому-березні можна посіяти насіння квітів (календулу, чорнобривці), щоб у травні висадити розсаду на квітник.
Дуже доцільно завести з малятами «Щоденник спостережень», у який необхідно замальовувати або записувати зміни, що відбуваються з рослинами день за днем. Таким чином буде легко пригадати всі події та встановити послідовності явищ, їх причини.